“Meditasyon pratiği ile farkındalığın sadece bir araç değil, bir amaç olabileceğinden korkmanıza gerek yok. Çünkü mutluluğun bir yolu yoktur, mutluluğun kendisi yoldur. ” Thich Nhat Hanh 

Online ortamda, güvenli bir alanda benzer ihtiyaçlardaki insanlarla buluşmak ve bir topluluk oluşturarak meditasyon pratiği geliştirmek isterseniz aşağıdaki bilgilerden yararlanarak mindfulness farkındalık ve meditasyon programına kayıt olabilirsiniz.

 

4 Hafta 4 Oturum

Temmuz ayı boyunca, Salı günleri grup oturumu içinde sürdürülen bu çalışmada, hem mindfulness meditasyonlarını birlikte uyguluyoruz hem de mindful bir yaşam tarzı geliştirmeyi araştırıyoruz.

 

Haftalık oturumlarda mindfulness meditasyon eğitimi ve uygulaması, grup paylaşımları, mindful beden pratikleri, mindfulness ve pozitif psikolojiyle ilgili örnekler ve soru-cevap bölümleri yer alıyor.

Pratikleri yaşamınızın bir parçası haline getirmeniz için haftalık oturumlarda meditasyon ses kayıtları, farkındalık egzersizleri ve eğitim dökümanlarını sizinle paylaşıyoruz.

Grup oturumu içinde sürdürülen bu çalışmada, hem mindfulness meditasyonlarını uygulayacak, anda kalma üzerine farkındalık egzersilerini birlikte deneyimleyecek, mindful bir yaşam tarzı geliştirmenin yollarını araştıracağız. Güvenli ve online bir ortamda benzer amaçlar ile bir araya gelmenin büyütücü ve geliştiren gücüne inanıyoruz. 

(çakışan kopya) Farkındalık ve meditasyo

Oturumlar, online ve canlı olarak zoom uygulaması üzerinden gerçekleşmektedir.

Katılımcılarla, eğitim dökümanları (pdf) ve meditasyon ses kayıtları paylaşılacaktır.
Oturumların sonunda soru cevap ve paylaşım bölümü yer almaktadır.
Program nörobilim ve klinik psikoloji alanındaki güncel araştırmalar ve örneklerle desteklenmiştir.
Oturumların video kayıtlarına erişim imkanı bulunmaktadır.
Whatsapp üzerinden, paylaşım grubu oluşturulacaktır.

Eğitim tarihleri ve saatleri

7 Temmuz Salı: 19.30-21.30

14 Temmuz Salı: 19.30-21.30

 

21 Temmuz Salı: 19.30-21.30

 

28 Temmuz Salı: 19.30-21.30


Stres azaltma becerileri ve anda kalma becerileri geliştirmek, meditasyon eğitimi alarak uygulamaya devam etmek isteyen herkes katılabilir.

Programı tamamlayanlara "Mindfulness Farkındalık ve Meditasyon Becerileri Geliştirme Programı" katılım sertifikası düzenlenmektedir.

Program Ücreti: 

Haziran ayı boyunca erken kayıt indirimi 300 TL

Temmuz ayı boyunca gerçekleşecek kayıtlar için 400 TL

Eğitim ücretinin yarısı program başlamadan önce diğer yarısı da program bitimine kadar yatırılabilir.

COVID-19 salgını sürecinde değişen yaşam koşulları ve imkanlar nedeniyle 1.000 TL olan normal ücretimiz üzerinden %50 indirim yapılmıştır.

 

Öğrenciler ve birden fazla kişi katılmak isteyenler için %10 indirim uygulanmaktadır.

Burs imkanı bulunmaktadır. Burstan yararlanmak için lütfen bizimle iletişime geçin. 

 

Banka hesap bilgileri

TR420006200077600006606732

Garanti Bankası

Anıl Yetişen

Ödeme sonrası ad soyad, mail adresi ve telefon numaranızı dekont ile birlikte aşağıdaki telefon numarasına whatssapp üzerinden veya info@istanbulmindfulness.com e posta adresine göndererek kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

Sorularınız için aşağıdaki telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz.

İletişim: 0530 101 80 48

Kontenjan: 12 kişi (Grup çalışması dinamiğini sağlayabilmek ve olabildiğince destekleyici bir atmosfer yaratabilmek için kontenjanı sınırlı sayıda tutuyoruz.)​

Eğitimci: Klinik Psikolog Anıl Yetişen

 

Anıl Yetişen

Klinik Psikolog Anıl Yetişen, mesleki ve kişisel gelişiminde yöneldiği nörobilim ve pozitif psikoloji alanı sayesinde mindfulness ile tanışmış, 2014 yılında "Mindfulness (Farkındalık) Temelli Stres Azaltma (MBSR)" eğitimi almıştır.  Mindfulness meditasyonlarını kendi hayatında uygulayıp kolaylaştırıcılığını deneyimlemiş, mindfulness üzerine uzmanlaşmak için çeşitli grup çalışmalarına, eğitimlere ve inzivalara katılmış, uluslararası akreditasyonlu mindfulness eğitimci eğitimini tamamlamış ve Mindfulness İstanbul’u kurmuştur (2016).   "Öz Şefkatli Farkındalık (Mindful Self Compassion)" "Uygulamalı Pozitif Psikoloji" ve "Nöroplastisite" eğitimleri alarak, Bilinçli Farkındalık (Mindfulness), Öz Şefkat ve Kognitif Terapi konularına odaklanmıştır.

Mindfulness Temelli Stres Azaltma Programı (MBSR) , Psikologlar için Mindfulness Temel Beceriler Geliştirme ve Uygulayıcı Programı, Meditasyon ve Farkındalık grup çalışmaları, kurumsal firmalar için eğitim ve programlar, Üniversite ve seminerlerde konuşmalar ve bireysel mindfulness temelli kognitif terapi seansları düzenlemektedir.​​ Klinik Psikolog Anıl Yetişen 200'ün üzerinde eğitim ve program düzenleyerek 1000'in üzerinde kişiyle çalışmıştır. 

Image by Eve Tu

Mindfulness dikkatlilik eğitimi

Dikkati sürdürmeyi, gözlemlemeyi çalıştığımız farkındalık pratikleri ve meditasyonlar ne işimize yarayacak?

Image by Enes Demirel

Mindfulness nedir?

Mevcut ana daha fazla dikkat etmek - kendi düşüncelerinize ve hislerinize ve etrafınızdaki dünyaya farkındalık getirmek - zihinsel sıhhatinizi ve yaşam doyumunuzu artırabilir.

yaya geçidi

Mindful yaşam tarzı

Mindful bir yaşam tarzı, deneyimlere dikkatlice katılmak ve eşlik etmek için zihni davet etmeyi bir yaşam biçimi haline getirmektir.